Ισοπαλες αναδειχτηκαν δυο ομαδες που αμφοτερες θα αγωνιστουν στο πρωταθλημα της
λογους Θανος-Μηλακωτης-Κρομμυδας-Φιλλης -Μητρου Γ.Η Ανοιξη ηταν καλυτερη στο
πρωτο ημιχρονο και εδειξε καλυτερο βαθμο αγωνιστικης ετοιμοτητας,παροτι οι παικτες
του Θαλη Τσιριμωκου ειχαν αγωνιστει σε χθεσινο φιλικο με αντιπαλο το Γραμματικο
το οποιο κερδισαν με 3-1.
Η Ανοιξη παρουσιαστηκε πιο επιθετικη προηγηθηκε με 1-0 νωρις με γκολ του Παπιδακη και
ειχε 4-5 καλες  ευκαιριες να αυξησει το δεικτη του σκορ ,προς το τελος του ημιχρονου
ειχαμε την ισοφαριση απο τον Δημητριαδη υστερα απο ατομικη προσπαθεια.
Στο δευτερο ημιχρονο  και οι δυο τεχνικοι χρησιμοποιησαν ολους τους παικτες που
ειχαν στην διαθεση τους και το παιχνιδι ηταν ισσοροπημενο με ευκαιριες εκατερωθεν.
Χρησιμα συμπερασματα και για τις δυο ομαδες, και μια καλη αναπαυλα για τους
παικτες απο τις επιπονες προπονησεις στο βασικο σταδιο της προετοιμασιας.
Επομενο παιχνιδι για τον Πας Ωρωπο την Τεταρτη με αντιπαλο το Δηλεσι εντος εδρας.

*Το oropos -sports βρεθηκε στο γηπεδο της Ανοιξης και υπαρχει φωτογραφικο
στιγμυοτυπο ,και ειναι αναγκαιο να επισημανουμε την ακαταλληλοτητα του
γηπεδου και το κινδυνο σοβαρων τραματισμων απο τους παικτες,Η νεοσυστατη
δημοτικη αρχη Διονυσου πρεπει να μεριμνησει για το γηπεδο της Ανοιξης.

Νικη Δροσιας -Καπανδριτι 1-0

Σε ενα παιχνιδι με λιγες φασεις η Νικη Δροσιας καταφερε να προηξηθει με τερμα του
Πιπερα και να παρει την ατυπη νικη στο φιλικο αγωνα .Οι παικτες του Τασου Μπαλτα
εδειξαν καλο προσωπο ,ομως παρουσιαστηκε προβλημα στην τελικη φαση.

Φιλικα ομαδων Δημου Διονυσου

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 0–3:

Με δύο τέρματα του Βαζέχα στο πρώτο ημίχρονο κι ένα του Τσουμάνη στο β’ μέρος, ο Ολυμπιακός νίκησε μάλλον εύκολα την Αγία Παρασκευή, στο γήπεδο της τελευταίας.

Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 3–0:
Το πρώτο ημίχρονο ήταν δυνατό, κι έληξε με 1-0. Οι ομάδες είχαν από δύο πολύ σημαντικές ευκαιρίες, με το Ηράκλειο να σκοράρει (στο 38’) την στιγμή που ο Διόνυσος είχε εντείνει την πίεσή του. Το β’ ημίχρονο παρ’ όλες τις αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν, ήταν εξίσου δυνατό, με το εξαιρετικό και πολύ καλά προετοιμασμένο Ηράκλειο, να σημειώνει δύο ακόμη τέρματα (80’ και 85’).