Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

ΑΡΤΕΜΙΣ ΛΟΥΤΣΑ -ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 0-2

Το πρωτο γκολ του Καπανδριτιου και πανυγιρισμοι απο τον σκορερ                                                  Σπυρο  Καραμπιτιανη

Η έκπληξη της ημέρας έγινε στα Σπάτα, όπου το Καπανδρίτι σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 2-0 επί της Αρτέμιδος, που υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα!
Η ομαδα του Καπανδριτιου πετυχε την πρωτη της νικη σε ενα παιχνιδι που αιφνιδιασε τον αντιπαλο και στο επομενο
διαστημα επεβαλλε την ανωτεροτητα του !!!!
Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο (Καραμπιτιάνης στο 25’ το 0-1 και Σωτήρχος στο 38’ το 0-2) και δεν άλλαξε στο β’ μέρος του αγώνα.
Η Άρτεμις δεν βελτιώθηκε στο β’ ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι που τελευταία είναι σαφώς βελτιωμένοι συγκριτικά με τις πρώτες τους εμφανίσεις στο πρωτάθλημα, πήραν πανηγυρικά την νίκη…
Στο 74’ απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα ο Λένο των γηπεδούχων.

Διαιτητές: Δραγάτης – Δ. Τζαφόλιας, Απ. Παπαδόπουλος.
ΑΡΤΕΜΙΣ: Καρυστινός, Αϊδώνης, Καζάλας (73’ Σερμαγιάς), Βασιλείου, Στουραΐτης, Καρόκης (46’ Ζήκος), Δαρβής, Λένο, Μίχο, Τσουκαλάς, Διαμάντης (46’ Δούλος).

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ: Μπαχούμας, Κουτρώνας, Σωτήρχος, Σίνας, Νικολόπουλος, Αλία, Παπαθανασίου (60’ Μ. Τσαλίδης), Μπύρωσης (70’ Ν. Μελιράς), Λαμπρόπουλος (82’ Πρόφκας), Ειρ. Αθανασόπουλος, Καραμπιτιάνης.