Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΜΑΔΩΝ ΔΗΜΟΥ ΤΑΝΑΓΡΑΣ

Ισοπαλο το τοπικο ντερμπι του Δημου Ταναγρας
                                μεταξυ Δηλεσι και Αναγεννησης Σχηματαριου με 1-1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Δήλεσι και Αναγέννηση στο γειτονικό ντέρμπι όπου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Κι εδώ είχαμε τις διαμαρτυρίες εκατέρωθεν για την διαιτησία του Λουκά Καρβούνη με τις… γκρίνιες να εστιάζονται στην υπερβολική αυστηρότητα της διαιτησίας και στα λάθη που υπέπεσε.

Ο αγώνας στιγματίστηκε με δυο αυστηρές αποβολές. Στο 37* αποβλήθηκε ο Τριανταφύλλου των γηπεδούχων ο Κόκκαλης των φιλοξενούμενων.

Το Δήλεσι στάθηκε καλύτερα στο α” ημίχρονο, είχε ρυθμό και δημιούργησε εκτός από το γκολ τις προϋποθέσεις για έμα δεύετρο. Στην επανάληψη η Αναγέννηση με αριθμητικό πλεονέκτημα ανέλαβε κάποια πρωτοβουλία αλλά δεν έγινα οι μεκάλες φάσεις. παρ” όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι «εκλεψαν» τον βαθμό έξη λεπτά πριν το τέλος.
Φάσεις και γκολ
17* Ατομική προσπάθεια απο δεξιά του Ζαφειρόπουλου γύρισε την μπάλλα παράλληλα στην εστία και οι Κώνστας και Πατούχος δεν πρόλαβαν να την στείλουν εξ επαφής στα δίχτυα
24* Σέντρα σουτ του Κώνστα μπλοκάρησε ο Κατσιμήτρος
30* Πέναλτυ. Σε σέντρα του Κώνστα η μπάλλα σταμάτησε στο απλωμένο χέρι αμυντικού Εκτελεί ο Ζαχαριας και 1-0.
37* Κλέψιμο της μπάλλας απο τον Ζαφειρόπουλο σουτάρησε απο την περιοχη ενώ ο Πατούχος ηταν μόνος του σε παρα πολυ καλή θέση.
61* Ο Λασκαρίδης θα πιάσει το σουτ αλλά ο Πουρνάρας θα αποκρούσει.
64* Ατομική του Κωνστα το σουτ απεκρουσε ο Κατσιμητρος
84* Σε κόρνερ του Νονάϊ ο Κόκκαλης έκανε το πλασέ ο Πουρνάρας απέκρουσε προσωρινά και στην επαναφορά πάλι ο Κόκκαλης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
90* Φαουλ του Χρήστου και εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ ο ΚατσιμήτροςΜε λάθη η διαιτησία του Λουκά Καρβούνη (Παπαγεωργίου Κ.- Παπαδημητρόπουλος)

Δήλεσι (Καραμπάς Γιάννης): Πουρνάρας, Κωφός, Χρήστου, Δημητρίου, Ζαχαριάς, Λάττας, Τριανταφύλλου, Ρεσβάνης (90* Μπούτουζα),Κώνστας (85* Φραντζεσκάκης), Πατούχος, Ζαφειρόπουλος.

Αναγέννηση (Γιαννάκης Σταύρος): Κατσιμήτρος, Τσατσαρώνης (56*Φλώτσιος), Κοτρώτσιος, Νονάϊ , Φυλακτός, Μακότση, Κόκκαλης, Τζαφέρος (80* Δαβάνης), Θεοδωρακάκος, Λασκαρίδης (67* Μουστάκας).