Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

Μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες είναι ο απολογισμός των αναμετρήσεων των ομάδων του δήμου μας για σήμερα Κυριακή.
   Ο Ωρωπός έκανε το καθήκον του και επικράτησε άνετα με σκορ 4-1 επί της ομάδας του Παθιακάκη. Ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα, αφού είχε την κατοχή και τις φάσεις και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς που τον οδηγούν ξανά στη 2η θέση του πίνακα. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Θανος και ο Μήτρου στο α' ημίχρονο, ενώ μετά την ανάπαυλα σκόραραν  ο Λάπα και Φιλλης με πεναλτι. Για την Β' κατηγορία, επίσης, ο ΑΠΕΣ Καπανδριτίου προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο Μενίδι αφου ηττήθηκε
με σκορ 2-0.
   Στο Πολυδένδρι, Μαύρος Αετός και Α.Ο. Συκαμίνου έμειναν στο 0-0 μέχρι το τέλος, κερδίζοντας από έναν βαθμό αμφότεροι. Ενώ, ο Αμφιάραος δεν κατάφερε να διατηρήσει το αήττητο σερί αφού έχασε από τον Εθνικό στην Νέα Μάκρη. Έπειτα από ένα πολύ αμφίρροπο α΄ημίχρονο, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να βρίσκεται στο 2-1. Στο β΄ημίχρονο, όμως, ο Κάλαμος αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Νικολαου, δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και το τέλος της αναμέτρησης βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-2. Για τον Αμφιάραο πέτυχε και τα δύο γκολ ο Μπίρμπας.