Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

ΣΥΚΑΜΙΝΟ -ΑΥΛΩΝΑ 0-0

Φωτο απο το τοπικο ντερμπι και το "συνεφιασμενο" Συκαμινο

Στο τοπικό ντέρμπι ο Αυλώνας δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στο Συκάμινο που
είχε απουσίες αλλα πήρε το θετικό αποτέλεσμα.
Ο Αυλώνας και αυτός με την σειρά του παρατάχθηκε με απουσίες και με 13 παίκτες στην
αποστολή είχε τις ευκαιρίες να πάρει το παιχνιδι, αλλά η αμυντική γραμμή του Συκάμινου και
Οσμάν κατάφεραν να αποσοβήσουν τους κίνδυνους,και το παιχνίδι να λήξει ισόπαλο.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ηταν αμφίρροπο για τις δυο ομάδες , μετά το 30" ο Αυλώνας
ανέπτυξε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ειχε δυο καλές ευκαιρίες με Πατσιαβουρα και
Ράπτη στο 40" που απόκρουσε ο Οσμαν ,ενω το Συκάμινο είχαμε δυο καλά σουτ του Γκανουδη
που πέρασαν μολις άουτ..
Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ίδια η εικόνα του παιχνιδιού με τις δυο ομάδες να προσπαθούν
για το γκολ,αλλά να έχουμε κυρίως παιχνίδι κέντρου και να προσπαθούν να απειλήσουν
από στημένες φάσεις.Το Συκάμινο προσπάθησε να απειλήσει με μακρινά σουτ του Γκανουδη
άλλα δεν ανησύχησαν τον Καλεμη,ενω ο Αυλώνας πίεσε στο τελευταίο τέταρτο και
ο εμπειρος Μάκης Ράπτης είχε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει το νικητήριο γκολ άλλα
δεν κατάφερε να πετύχει το τέρμα αφού ο Οσμαν ηταν "πανταχού παρών".
Το τελικό αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο και για τις δυο ομάδες,με τον Αυλώνα να μην
καταφέρνει να εκμεταλλευτει το ρεπο της Αστερα Μενιδίου και να ανεβεί στην κορυφή
και συγκατοικεί μαζί στην πρώτη θέση,αντίθετα το Συκάμινο έχει χάσει μεγάλο έδαφος