Κυριακή 24 Μαΐου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 24/5 - ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΑΣΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ Ο ΑΥΛΩΝΑΣ !!

Με νίκη συνδύασε τη φιέστα για την άνοδο στη Β' κατηγορία η ομάδα του Αυλώνα, αφού επιβλήθηκε με 2-1, εντός έδρας, επί του Φοίβου Βάρης.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ που σημείωσε ο Λιάπης, περίπου στα μέσα του πρώτου μέρους, και παρ'ότι ισοφαρίστηκαν, κατάφεραν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα, με γκολ του Πάντου, λίγα λεπτά πριν από την λήξη. Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα ακολούθησε μια μικρή γιορτή με του παίκτες, τη διοίκηση και αρκετούς φίλους της ομάδας να πανηγυρίζουν πίνοντας σαμπάνια και φορώντας μπλουζάκια με επιγραφή ''Β' ΕΠΣΑΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ''.

Την ίδια ώρα, την ήττα γνώριζε στο Συκάμινο,  η τοπική ομάδα, που αντιμετώπιζε τον αξιόμαχο Αστέρα Γλυκών Νερών. Με την έναρξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά γύρισαν το παιχνίδι με δυο γκολ που πέτυχε ο Τσαβδάροφ, διαμορφώνοντας το 2-1 ως σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η ομάδα του Αστέρα πέτυχε δυο γκολ και ''έκλεψε'' μια νίκη γοήτρου. Τον αγώνα επισκίασε ο άσχημος τραυματισμός του Καράμιχάλη, που έγινε αναγκαστική αλλαγή και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο ΚΑΤ. Οι πρώτες εκτιμήσεις  μιλούσαν για ρήξη χιαστού αλλα
αργοτερα  μαθαμε την ευχαριστη ειδηση οτι αποφευχθηκαν τα χειροτερα και η ζημια ειναι
μικροτερης κλιμακας . Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή του Συκαμίνου να έχει ταχεία ανάρρωση
και να τον ξαναδούμε σύντομα να αγωνίζεται.
   Τέλος, η ομάδα του Αμφιάραου δήλωσε αδυναμία συμμετοχής για δεύτερη φορά στην φετινή σεζόν και έχασε στα ''χαρτιά'' από τον Γέρακα με 3-0 .