Τετάρτη 22 Ιουλίου 2015

Ο ΜΑΚΗΣ ΜΙΤΑΣ ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΣΤΗΝ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΤΟΥ ΡΙΟ !!!!!!

Στο ασημένιο βάθρο ο Μακης και στον ιστο Ελληνική σημαια!!!!!!

0 Μακαρος για άλλη μια φορά μας έκανε ολους περήφανους, ο σπουδαίος αθλητής μας κέρδισε
το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που γίνεται στο Μαριμπορ της Σλοβενίας.
Ισοφάρισε το Πανελλήνιο ρεκόρ στο προημιτελικό με 123/125 και στο τελικό ανάμεσα
σε  έξι φιναλίστ κατέκτησε την δεύτερη θέση Ο Έλληνας σκοπευτής έχασε την πρώτη θέση στον τελικό στην τελευταία βολή από τον Ιταλό Λουίτζι Λόντε με 16-14,
Το πιο σπουδαίο επίτευγμα είναι οτι εξασφάλισε την κάρτα συμμετοχής,  την λεγόμενη πράσινη  κάρτα για την Ολυμπιάδα του Ριο που θα γίνει το 2016.
Και θα λάβει για δεύτερη φορά συμμετοχή,  μετα  τους Ολυμπιακούς του Λονδίνου.
Ο Μακης εχει κατακτήσει σχεδόν τα ΠΑΝΤΑ το μοναδικό που λείπει απο την συλλογή του
είναι ενα Ολυμπιακό μετάλλιο, και ευχόμαστε απο καρδιάς να το κατακτήσει του χρόνου.