Παρασκευή 20 Νοεμβρίου 2015

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ-ΑΡΤΕΜΙΣ 2-4

Η εμπειρία της Αρτέμιδος υπερίσχυσε (στο β’ μέρος) του ενθουσιασμού του Καπανδριτίου, με αποτέλεσμα να επικρατήσουν οι πιο έμπειροι που σημείωσαν δύο τέρματα στις αρχές του β’ ημιχρόνου και αποθάρρυναν τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο πρώτο 45λεπτο είχαν 5 καλές ευκαιρίες (τελειώματα)… Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού, η Άρτεμις προηγήθηκε στο 10’ με απευθείας κτύπημα φάουλ του Διαμάντη (0-1). Το πολύ καλό στο α’ ημίχρονο Καπανδρίτι, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 40’ με σκόρερ τον Κώστα Κόλλια (1-1). Δύο γρήγορα γκολ στο β’ ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους, έγειραν το παιχνίδι υπέρ τους! Στο 49’ ο Τσουκαλάς με νέο κτύπημα φάουλ πέτυχε το 1-2 και στο 54’ ο Γιάνης Κόλλιας «καθάρισε» το ματς σημειώνοντας το 1-3. Στο 59’ πάλι ο Τσουκαλάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 και στο 88’ πάλι ο Κώστας Κόλλιας, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (2-4). Οι γηπεδουχοι πραγματοποιησαν μια καλη εμφανιση απεναντι στην