Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

ΚΥΠΕΛΛΟ Β ΦΑΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΣ ΩΡΩΠΟ

Προκριση για τον Πας Ωρωπο επιβληθηκε με 3-1 της
                                      Δοξα Κορωπιου.

Η ομάδα του Κώστα Τζιόμαλου την Τετάρτη (25/11), στο πλαίσιο της β' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ, επιβλήθηκε 3-1 της Δόξας Κορωπίου στο γήπεδο Νέων Παλατίων και πέρασε στον επόμενο γύρο.
Η αναμέτρηση διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή στο πρώτο 45λεπτο, ωστόσο αυτό δεν εμπόδισε τους ποδοσφαιριστές να προσφέρουν γκολ και θέαμα. Η Δόξα του Νίκου Ξεφτεράκη ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ, όταν στο 10' ο Αδαμίδης με ωραίο σουτ σκόραρε για το 0-1. Αυτή η εξέλιξη ξύπνησε τους γηπεδούχους που παίζοντας ωραίο και ορθολογικό ποδόσφαιρο έφτασαν στην ανατροπή.
Η ισοφάριση ήρθε στο 23' με σουτ του Κώστα Φιλλή, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Ευφραιμίδη με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 2-1. Όλα τελείωσαν στο 63' όταν ο γκολκίπερ της Δόξας Αλευρής έκανε λάθος εκτίμηση της φάσης και ο Λάππας από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3-1, κλειδώνοντας την πρόκριση. Να σημειώσουμε πως ο Ωρωπός αγωνίστηκε με ορισμένες αλλαγές στη σύνθεση του, ωστόσο αυτό δεν επηρέασε την ομάδα του Κώστα Τζιόμαλου, η οποία παρουσίασε για ακόμα ένα ματς εξαιρετικό πρόσωπο.

Διαιτητές: Βλάχος, Μακρής, Βιτσεντζάτος

ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ: Ντέρκα, Μπραχιμάι, Μπαλόκας, Κατερίνης, Βολιώτης (68' Γεωργακόπουλος), Σκαρμούτσος Εδουράρδος, Ευφραιμίδης, Γιουνάς (68' Μάκης Φιλλής), Φιλλής Κώστας ( 69' Ανυφαντής), Κατσίκας, Λάππας.

ΑΕ ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: Αλευρής, Ντουμπέμ, Νικολόπουλος (33' Παπακώστας), Θεοχάρης, Λευτεράκης, Αδαμίδης, Καψοκώστας, Νικολαΐδης, Λαμπρόπουλος, Τσαφάρας (46' Δάβαρης), Καλογρίδης (81' Ναθαναήλ).

Ο Αυλώνας αγωνίστηκε ελλιπής απέναντι στον Νικολακακη που αγωνιζεται στην Α κατηγορια
επιβληθηκε με 0-3 ομως  το "πρόσωπο του αγώνα ηταν ο Μιγγηρης που κράτησε το δεικτη
του σκορ στα επίπεδα του 0-3 αν και οι νεαροί παίκτες προσπάθησαν για το καλύτερο
.Ο Νικολακάκης άνοιξε το σκορ στο 20' με προβολή του Καβάση, ενώ ο ίδιος παίκτης, που ήταν εκ των κορυφαίων, πέτυχε το 0-2 στο 30' με ωραίο σουτ. Όλα τελείωσαν στο 70' όταν ο Μιχάλης Νταγιάντας με εκπληκτικό σουτ από τα όρια της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Οι φιλοξενούμενοι,  είχαν τέσσερα δοκάρια: Δύο με τον Παπιδάκη (15' και 25') κι άλλα δύο με τον Καβάση (28' και 65').

Διαιτητές: Πανούτσος, Καρράς, Αλεξοπούλου

ΑΟ ΑΥΛΩΝ: Μιγγίρης, Πατσιαβούρας Α, Πάντος, Νάκος, Λιάππης, Σαμπάνης, ΠατσιαβουραςΜ, Γιώτης Α., Τσαρούχας, Κούκος, Γιώτης Γ.

ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ: Κούμης, Πανίδης, Νίκας (65' Τσιμπούκας), Τσαπανίδης, Παπαδόπουλος, Μουκάνης (46' Τερζίεφ), Σκούρας, Νταγιάντας Σπύρος, Καβάσης, Παπιδάκης, Εγιουρούμ (60' Νταγιάντας Μιχάλης).

Ενω ο Μαυρος Αετος  υποκλιθηκε στην ανωτεροτητα του Νικηφορου και ηττηθηκε με 0-4.
Έκπληξη της αγωνιστικής ο αποκλεισμός του περσινού φιναλίστ Αγιου Στεφανου, που
ηττήθηκε με 1-0 απο την Μαχη Μαραθωνος ,ομως εχει αρκετά παραπονα απο την διαιτησια
του Ανδρεα  Βλαχου  αφου αγωνιζόταν απο το πρώτο ημίχρονο με 10 παίκτες σε αδικη
αποβολη του Ιωσηπου οπως υποστηριζει στο  12".

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Αχαρναϊκός 0-4
Μάχη Μαραθώνος – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-0 στην παράταση (0-0 κ.α.)
Εθνικός Ν. Μάκρης – Αήττητος Σπάτων 1-3
Δόξα Αγ. Άννας – Θησέας Ν. Μάκρης 1-5
Άνοιξη – Γλυκά Νερά 0-1
Τετάρτη 2/12/2015 – ώρα 14.30’
Γήπ. Π. Φωκαίας: ΠΡΩΤΕΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ
Γήπ. Αγ. Άννας: ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ

* Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν οι Κουβαράς, Άρτεμις, Καλύβια, Σαρωνικός Αναβύσσου, Μαρκό, Κρυονέρι, Σταμάτα, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Ατλαντίς, Κορωπί, Λαυρεωτική.