Το αγωνιστικό σαββατοκυριακο  δεν ηταν παραγωγικό για τις ομάδες του δήμου μας ,σε
σημαντικά ματς για άνοδο και παραμονή αμφότερες ηττήθηκαν.
Στο γήπεδο των Νεων Παλατιών ο Πας Ωρωπός προερχόταν απο πρόκριση στο κύπελλο,
απέναντι στην Μαχη Μαραθωνα και την ψυχολογική ώθηση, αλλα δεν λειτούργησε στον σημερινό
αγώνα .Η ομάδα του Ωρωπού δέχθηκε το γκολ και μετά αν και ειχε τις ευκαιρίες δεν κατάφερε
 την ισοφάριση που θα του έδινε την δυνατότητα να διεκδικήσει την νίκη. Οι γηπεδουχοι
Ωρωπου κινηθηκε σε "ρηχά" νερά και θύμισε την μέτρια εμφάνιση και ήττα την προηγούμενη
αγωνιστική με τα Καλυβια- μια δικαιολογία που μπορούμε να αποδώσουμε στην ομάδα του
Ωρωπου οτι σε μια εβδομαδα ηταν το τρίτο παιχνίδι για την τοπική ομαδα. Προερχοταν και
απο 120 λεπτα  απο τον αγωνα της Τεταρτης. με τον Ωρωπο απο την αρχη της χρονιας να
ειναι γνωστο οτι δεν εχει το "βάθος στο πάγκο του" και την πληθώρα επιλογών στο ροστερ του.
Στον Αυλώνα ηταν ενα κομβικό ματς για την παραμονή, αλλα οι παίκτες της τοπικής ομάδας
ξεκίνησαν με την "πλάτη" στον τοίχο, αφου δέχτηκαν γκολ ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ και
κεφαλια του Γκικα στο πρώτο λεπτό .Το τέρμα αυτο επηρρεασε καταλυτικά την ομάδα του
Αυλώνα, σε ενα πρώτο μέρος , ειχε την πρωτο βουλια των κινήσεων δεν καταφερε ομως να
δημιουργησει κίνδυνους στην εστία του Εθνικού.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο και σε μια κόντρα ο Εθνικός  με
περισσότερο πάθος για την νίκη πέτυχε το 2-0.Ο Αυλώνας πίεσε για το γκολ και είχε
δυο καλες ευκαιρίες με τον Σαμαρα και τον Χρηστου στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Μια ήττα που κάνει δύσκολες τις συνθήκες για την ομάδα του Αυλωνα να αγωνιζεται στα
επόμενα παιχνίδια  με  την πλάτη στο τοίχο.
Στις Αφίδνες η τοπική ομάδα δεν κατάφερε να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα και
ηττήθηκε απο την ομάδα της Παιανιας να αιφνιδιάζει τους γηπεδούχους σε πρώτο ημίχρονο
με δυο τέρματα .Ο Αφιδναικος προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο αλλα οι φιλοξενουμενοι
διαφύλαξαν τα μετόπισθεν και το αποτελεσμα.
Στην Γ Επσανα το Συκάμινο δέχθηκε την ψυχρολουσία και την ήττα στο τελευταίο λεπτό του
αγωνα σε ενα παιχνίδι που είχε παρατα;χθει η  αποστολή με 12 παίκτες εξαιτίας τραυματισμων και
επαγγελματικων λόγων.Η ομαδα του Συκάμινου αν και δέχθηκε το γκολ στο πρώτο ημίχρονο
ισοφάρισε με τον Τυροβολη και ειχε αρκετές ευκαιρίες οπως με τον Τσαγκαρακη να πάρει
το προβάδισμα.Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες ηταν προσεκτικές στην άμυνα τους
η Δοξα Αγια Αννας καταφερε να πάρει την νικη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Στον Καλαμο η τοπική ομαδα ηταν μαχητική, αλλα ο Γέρακας ειχε καλύτερο βαθμο αγωνιστικής
ετοιμότητας και με ενα γκολ σε καθε ημίχρονο απέδρασε απο το Κάλαμο.

Η μοναδική νικήτρια του Δημου μας ηταν ο Απες Καπανδριτιου τα πιτσιρίκια του Δημητρη Μεξη
κατάφεραν και πήραν  το διπλό με 1-2  σε ενα παιχνίδι που είχε αρκετές φάσεις και το Καπανδριτι
ήταν αυτό που χαμογέλασε και πήρε την νίκη ψυχολογίας και διπλασίασε τις νικες του.

Στην Α Επσανα Ο Αγιος Στεφανος περασε απο το Λαυριο με 2-4 απεναντι στον Ολυμπιακο και
παρεμενει στην κορυφη με σοου Καραχαλιου πετυχε δυο γκολ και ηταν καθοριστικος παραγοντας
στην νικη ,ενω η Θυελλα περασε με 0-2 στο Κεραυνο.
Αναλυτικα τα αποτελέσματα ολων των κατηγόριων.