Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2018

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΕΠΣΑΝΑ -ΝΙΚΕΣ ΑΥΛΩΝΑ -ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ !!!!!


                                 Επιστροφη στις νικες για τον Αυλωνα  περασε με 0-2 απο τον
                                Διονυσο με γκολ των Τσιαμπα-Λιαπη



Οκτω  αγωνιστικες πριν το τελος  τα πρωταθληματα της Επσανα αποκτουν σημαντικο ενδιαφερον
με κρισιμα ματς.
Για την περιοχη μας "φουντωνει" η μαχη για την ανοδο στην Β Επσαναμε διεκδικητες τον Αυλωνα και τον Αμφιαραο.Για την ομαδα του Αυλωνα ειχαμε επιστροφη στις νικες με "διπλο" εκτος εδρας  στον Διονυσο με 0-2 με γκολ του Τσιαμπα 18" και του Λιαπη 77" που επεστρεψε στις αγωνιστικες υποχρεωσεις και σκοραρε.Με αποτελεσμα η τοπικη ομαδα να ειναι μεσα στην προνομιουχο τριαδα και την επομενη εβδομαδα αντιμετωπιζει το Συκαμινο στο τοπικο ντερμπι.

Αυλωνας  (Τρινταφυλλου) Μορφονιος,Παντος Ε,Πιπερι,Στεφανης,Λαππας,Σκεντουλι,
Σανξακου (46 Νανος ),Τσιαμπας(46 Λιαπης),Τσαρουχας (27 Λεκκας ),Μπινιακου ,Αγαθης


Μια ακομα νικη για τον Αμιφιαραο με πολλα γκολ και καλη εμφανιση- ανετη επικρατηση για την ομαδα του Καλαμου με 0-4 τον Νικηφορο εκτος εδρας.Τα γκολ τα πετυχαν  Μαργετας με πεναλτι 13" Παπαγεωργιου 41" Φιλλιπας Αντωνιου 52" 65 .
"Τρενο" η ομαδα του Καλαμου που βρισκετε στην τεταρτη θεση ενα βαθμο πισω απο την προνομιουχο τριαδα σε ενα ματς που ειχε πολλες ευκαιριες για την διευρυνση του σκορ.
Αμφιαραος  (Ντοστης) Νικολαου Ι,Νικολαου Γ(38 Ταμπακου),Θεοδωρου,Καραμπετσος(66 Τζαβελας),Μαγγινας(57 Μπιμπας),Νικολαου Π,Παπαγεωργου,Αντωνιου Φ,Στεφανουδακης,Μαργετας,Μαμακος (57 Αντωνιου Ν). 

                            
                                              Ισοπαλο το Συκαμινο με  2-2 με το Καπανδριτι

Στο τοπικο ντερμπι μεταξυ Συκαμινου και Καπανδριτιου οι δυο ομαδες αναδειχθηκαν  ισοπαλες με 2-2  .Σε ενα δυνατο ματς με πολλες προσωπικες μονομαχιες  ,οι γηπεδουχοι ισοφαρισαν στο 87" ενω οι φιλοξενουμενοι τελειωσαν το ματς με εννεα παικτες.Αναλυτικα το Καπανδριτι πηρε το προβαδισμα στο 22 με τον Ριζο,με τους φιλοξενουμενους να δειχνουν μεγαλυτερο παθος .
Στο 65" ο νεαρος Νικολακακης  εφερε το ματς στα ισια.Ομως  ηταν αμεση απαντηση του Καπανδριτιου και στο 67" εκαναν το 1-2  με τον Βλαχο,στο 70  ομως ειχαμε την κοκκινη καρτα για τους φιλοξενουμενους του Πιρα, με αποτελεσμα οι γηπεδουχοι να εχουν το αριθμητικο πλεονεκτημα.
Γεγονος που του εκεταλλευτηκαν οι γηπεδουχοι και με τον εμπειρο αμυντικο Φλωτσιο ισοφαρισαν και εκαναν το 2-2.Στις καθυστερησεις ειχαμε δευτερη κοκκινη για την ομαδα του Καπανδριτιου με
τον Μπουλεκο.Οι δυο ομαδες μποιραστηκαν βαθμους και εντυπωσεις που για τους γηπεδουχους η ισοπαλια ηταν η "ταφοπλακα" για τις λιγες ελπιδες που ειχε για την ανοδο.

Συκαμινο  Θωμα,Γιολι,Τιμπλαλεξης(60 Μπαρο),Αρκουλης,Φλωτσιος,Λασκαριδης,Ρεθι (74 Κανατας),Μακρης,Παπανικολαου,Καναρης(75 Παλαιοσπυρος  ), Νικολακακης

Καπανδριτι (Παντος) Βαρκας,Πιρρα,Φεται(61Μαντας),Σελιστα,Μπουλεκος,Σινας,Βλαχος,Βασιλακος(90 Νυχας),Νελι(83Τερρερες),Τριανταφυλλου ,Ριζος (76 Γουναριδης).


                                        Για αυτη την φασηστην φωτο διαμαρτυρονται  εντονα στον Πας Ωρωπο
                                       ενω η ομαδα του Ωρωπου προηγειτο  1-0 με γκολ του Ζουβερελη
                                       δεν δινεται φαουλ οπως φαινεται στην πτωση του Σκαρμουτσου απο
                                      τον παικτη της Αρτεμις αλλα επιθετικο φαουλ!!!Απο την εκτελεση του
                                     φαουλ προηλθε και το γκολ της ισοφαρισης με τον Ρασα και ειχε ως                                                      αποτελεσμα  το 1-1.

Κριμα και αδικο ηταν για τον Πας Ωρωπο το αποτελεσμα απεναντι στην Αρτεμις που εληξε ισοπαλο με 1-1.Η ομαδα του Ωρωπου μετα την αλλαγη προπονητη και το νικηφορο περασμα απο το Γερακα με 2-5  ,ηθελε  μια ακομα νικη απεναντι σε ενα αντιπαλο που διεκδικει την ανοδο.
Η ομαδα του Ωρωπου ηταν καλυτερη σε ολη την διαρκεια και ευτυχησε να προηγηθει με τον
νεοεισελθεντα Ζουβερελη στο 81. Αλλα στην φαση που προαναφεραμε παραπανω και δικαια εχει παραπονα ο Ωρωπος αφου σημειωθηκε αναποδο φαουλ απο τον διαιτητη Μανιωτη υστερα απο υποδειξη του εποπτη Τζαφολια, και κατα την εκτελεση του φαουλ προηλθε το γκολ της ισοφαρισης.

Πας Ωρωπος  (Δημητροπουλος)  Ντερκα,Μητρου,Αμπαζι,Αλιαι,Βολιωτης,Σκαρμουτσος,Τσελα,
Μπραχιμαι (70 Κρομμυδας),Φιλλης,Καναρης Ν (79 Ζουβερελης),Κανατας (90 Μανιωτης),


Ο Αφιδναικος αν και εχει διαδικαστικο ρολο μεχρι την ολοκληρωση του πρωταθληματος  αφου οι ελπιδες παραμονης ειναι μαθηματικες, ηταν αναταγωνιστικος για ενα ημιχρονο.Απεναντι στην   Βουλιαγμενη που ηττηθηκε με 3-0  με τρια γκολ του Παππα 44"69"88
σε ενα ακομα ματς οι παικτες των Αφιδνων προσπαθησαν για το  καλυτερο.

Αφιδναικος  (Αρμυριωτης) Ρετρο,Κοσμας (72Ζαγαρης),Ραπτης,Νικηφορακης,Δημας,Μπαρουτι,Κουτσουκος,
Σιαδημας,Σινγκ,Σκουρας,Καλουπης

                            Πολλα παραπονα για τον Μαυρο Αετο που ηττηθηκε στο 90 με 2-1
                            απο την Δοξα Αγια Αννας

Η ομαδα του Πολυδενδριου που εχει μονο μαθηματικες ελπιδες αγωνιζοταν εκτος εδρας με την Αγια Αννα που βρισκετε στην ιδια μοιρα.Οι γηπεδουχοι προηγηθηκαν στο 36" με τον Παιτερη ,ενω στο 42 το Πολυδενδρι ισοφαρισε με τον Τσεβα .
Στο δευτερο ημιχρονο και οι δυο ομαδες ειχαν ευκαιριες  για το γκολ στο 89 ειχαμε τον καταλογισμο πεναλτι απο τον Δημα  που διμαρτυρηθηκαν οι φιλοξενουμενοι.Εκτελεσε ευστοχα ο Κωτσαδαμ και εδωσε την νικη στο ματς των ουραγων με 2-1.Στις καθυστερησεις ειχαμε την αποβολη του Βασιλακου σε ενα παιχνιδι που ειχαν παραπονα οι φιλοξενουμενοι απο την διαιτησια.

Μαυρος Αετος (Διαμαντοπουλος) Σειντης,Ουλης,Τοτομης (58 Σδραλλιας  Σ),Καμαρας,Βασιλακος Δ,(89  Παπαιωανου Δ)Λοης,Τζικα (71 Μαγγανιαρης),Βασιλακος Σ,Τσεβας,Κατσαντωνης,Βρεττος
(Σδραλλιας Τ),


Αναλυτικα τα παιχνιδια και οι βαθμολογιες των πρωταθληματων Επσανα  καθως και το προγραμμα της επομενης αγωνιστικης

Α’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018
Νικολακάκης – Καλύβια 0-0
Κορωπί – Άρης Βούλας 0-1 (0-0)
Ατλαντίς – Παλληνιακός 0-2 (0-1)
ΚΥΡΙΑΚΗ 18/2/2018
Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μάχη Μαραθώνα 2-0 (1-0)
Λαυρεωτική – Αστέρας Βάρης 2-2 (1-0)
Γλυκά Νερά – Μαρκό 3-1 (0-0)
Θησέας Ν. Μάκρης – Παθιακάκης 3-1 (1-0)
Κεραυνός Κερατέας – Άνοιξη 0-1 (0-1)



Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 55 22 17 4 1 45-11
======================================
02. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 48 22 13 9 0 45-10
03. ΜΑΡΚΟ 47 22 14 5 3 37-14
04. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 46 22 14 4 4 44-19
05. ΑΝΟΙΞΗ 33 22 8 9 5 24-15
06. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. 32 22 9 5 8 33-34
07. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. 31 22 8 7 7 29-24
08. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 28 22 7 7 8 24-27
09. ΚΑΛΥΒΙΑ 26 22 5 11 6 19-20
10. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 25 22 6 7 9 26-30
11. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 25 22 6 7 9 23-31
12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 25 22 7 4 11 23-31
13. ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 22 22 5 7 10 24-35
======================================
14. ΑΤΛΑΝΤΙΣ 19 22 5 4 13 25-41
15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 11 22 2 5 15 16-45
16. ΚΟΡΩΠΙ 6 22 1 3 18 9-59


* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (3–4/3/2018)
Καλύβια – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου
Μάχη Μαραθώνα – Λαυρεωτική
Αστέρας Βάρης – Γλυκά Νερά
Μαρκό – Παλληνιακός
Παθιακάκης – Νικολακάκης
Άνοιξη – Θησέας Ν. Μάκρης
Άρης Βούλας – Κεραυνός Κερατέας
Κορωπί – Ατλαντίς


* Η 24η αγωνιστική (10–11/3/2018):
Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παθιακάκης
Λαυρεωτική – Καλύβια
Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα
Παλληνιακός – Αστέρας Βάρης
Νικολακάκης – Άνοιξη
Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας
Κεραυνός Κερατέας – Κορωπί
Ατλαντίς – Μαρκό




Β’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018
Βουλιαγμένη – Αφιδναϊκός 3-0 (1-0)
Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 1-0 (1-0)
ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018
Σαρωνικός Αναβύσσου – Νίκη Δροσιάς 0-2 (0-1)
Ωρωπός – Άρτεμις 1-1 (0-0)
Παμπαιανικός – Γέρακας 5-0 (2-0)
Δόξα Αγ. Άννας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-1 (1-1)
Σταμάτα – Παλλαυρεωτικός 0-0
Κρυονέρι – Αετός Πικερμίου 1-1 (0-1)


Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 48 22 14 6 2 44-15
02. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ. 45 22 14 3 5 37-13
03. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 45 22 14 3 5 40-14
=======================================
04. ΑΡΤΕΜΙΣ 41 22 11 8 3 30-14
05. ΚΡΥΟΝΕΡΙ 37 22 10 7 5 41-25
06. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ. 35 22 9 8 5 27-19
07. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 35 22 10 5 7 27-17
08. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 35 22 10 5 7 32-29
09. ΩΡΩΠΟΣ 33 22 9 6 7 33-27
10. ΓΕΡΑΚΑΣ 33 22 10 3 9 25-36
11. ΣΤΑΜΑΤΑ 30 22 8 6 8 24-22
12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ. 28 22 7 7 8 18-21
13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 24 22 6 6 10 18-19
==============================================
14. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 8 22 2 2 18 17-53
15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 7 22 2 1 19 11-48
16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ 5 22 1 2 19 12-64


* Η επόμενη (23η) αγωνιστική (3–4/3/2018):
Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Σαρωνικός Αναβύσσου
Νίκη Δροσιάς – Ωρωπός
Άρτεμις – Παμπαιανικός
Γέρακας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών
Αφιδναϊκός – Δόξα Αγ. Άννας
Παλλαυρεωτικός – Βουλιαγμένη
Αετός Πικερμίου – Σταμάτα
Κρυονέρι – Πρωτέας Π. Φωκαίας


* Η 24η αγωνιστική (10–11/3/2018):
Σαρωνικός Αναβύσσου – Αφιδναϊκός
Ωρωπός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου
Παμπαιανικός – Νίκη Δροσιάς
Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Άρτεμις
Δόξα Αγ. Άννας – Παλλαυρεωτικός
Βουλιαγμένη – Αετός Πικερμίου
Σταμάτα – Κρυονέρι
Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας
Γ’ Κατηγορία (18η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018
Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων 2-1 (2-1)
Διόνυσος – Αυλώνας 0-2 (0-1)
Νικηφόρος – Αμφιάραος Καλάμου 0-4 (0-2)
ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018
Αστέρας Γλ. Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-1 (2-0)
Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης 1-1 (0-1)
Συκάμινο – Καπανδρίτι 2-2 (0-1)
Ραμνούς Γραμματικού – Κουβαράς 4-0 (3-0)


Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΝΙΚΗΤΕΣ 41 18 13 2 3 43-12
02. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. 39 18 12 3 3 40-13
03. ΑΥΛΩΝΑΣ 39 18 12 3 3 38-16
================================================================
04. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ 38 18 11 5 2 37-15
05. ΡΑΜΝΟΥΣ 36 18 11 3 4 32-21
06. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 27 18 8 3 7 30-20
07. ΣΥΚΑΜΙΝΟ 26 18 7 5 6 29-23
08. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν. 21 18 6 3 9 23-38
09. ΚΟΥΒΑΡΑΣ 20 18 6 2 10 24-36
10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 17 18 4 5 9 25-35
11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 17 18 4 5 9 22-32
12. ΦΟΙΒΟΣ Β. 14 18 3 5 10 18-31
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ. 10 18 1 7 10 16-39
14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3 18 1 3 14 13-59
* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.


* Η επόμενη (19η) αγωνιστική (3–4/3/2018):
Φοίβος Βάρης – Εθνικός Ν. Μάκρης
Νικητές Μεσογείων – Αστέρας Γλ. Νερών
Ολυμπιακός Λαυρίου – Αμφιάραος Καλάμου
Καπανδρίτι – Πανσταυραϊκός
Αυλώνας – Συκάμινο
Κουβαράς – Διόνυσος
Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος


* Η 20ή αγωνιστική (10–11/3/2018):
Εθνικός Ν. Μάκρης – Καπανδρίτι
Αστέρας Γλ. Νερών – Φοίβος Βάρης
Αμφιάραος Καλάμου – Νικητές Μεσογείων
Πανσταυραϊκός – Αυλώνας
Συκάμινο – Κουβαράς
Διόνυσος – Ραμνούς Γραμματικού
Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου