Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ -ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ -ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑ ΩΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΑΕΤΟ!!!!!!!!

Πολλες συγκινησεις προσφερε η εκτη αγωνιστικη  για τις ομαδες του Δημου μας  με πρωταγωνιστριες και πληρης επιτυχημενες  τον Πας Ωρωπο που εκανε το δρομολογιο κολαση-παραδεισο και καταφερε απο 0-2 να παρει την νικη απεναντι στον Εθνικο Νεας Μακρης με 3-2 με γκολ του Τσελα  56,65 και 69 Οσμαναι!!!!Νικη που τον κανει να συγκατοικει με το Κρυονερι στην πρωτη θεση  και δειχνει μεγαλη αισιοδοξια για την συνεχεια μετα απο αυτα τα αποτελεσματα και μαλιστα με το τροπο που τα επιυυγχανει (αναλυτικο ρεπορταζ σε προηγουμενη αναρτηση).

Σε υψηλες πτησεις ο Μαυρος Αετος που εχει πετυχει το απολυτο στην Γ Επσανα  6/6 με 16-3 γκολ και περασε ενα αυχαριστο απογευμα απο τα Γλυκα Νερα αφου επικρατησε του τοπικου Αστερα με  0-3!!!

Από το πρώτο λεπτό βρέθηκε σε δύσκολη θέση ο Αστέρας δεχόμενος γκολ από τα αποδυτήρια. Στη συνέχεια η ομάδα ενώ ισορρόπησε την κατάσταση δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να είναι επικίνδυνοι με αποτέλεσμα να αρπάξουν την ευκαιρία κάνοντας το 0-2 πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβασε ρυθμούς προσπαθώντας να γίνει πιο επιθετικός γεμίζοντας την αντίπαλη περιοχή με δυο επιθετικούς.. Όσο κυλούσε ο χρόνος ο Αστέρας ρίσκαρε με αποτέλεσμα μετά απο μια αδράνεια στην άμυνα ο Μαύρος Αετός διαμόρφωσε το τελικό 0-3.Δικαια ηταν ο νικητης του αγωνα ο Μαυρος Αετος και συνεχιζει με νικες σε πρωταθλημα και κυπελλο!!!!!!

Ατυχος ο Αμφιαραος ισοφαριστηκε στο τελευταιο λεπτο  απο τον Πρωτεα  στην Φωκαια σε 1-1.Η ομαδα του Γιωργου Αθανασιαδη   χτυπησε σε αντεπιθεσεις, αν και το γκολ προηλθε απο στημενη φαση και κεφαλια του Μαγγινα.Ο Αμφιαρος  απο το 60 αγωνιστηκε με αριθμητικο μειονεκτημα εξαιτιας της αποβολης του Παπαγεωργιου παρολο αυτα ειχε τις ευκαιριες για το δευτερο τερμα.Ετσι,στο 94 επικρατησε ο ατυπος νομος του ποδοσφαιρου και  δεχτηκε την ισοφαριση απο εξαιρετικο φαουλ του Χανταντ με τον Αμφιαραο να βρισκεται στην πεμπτη θεση της βαθμολογιας .(Αναλυτικο ρεπορταζ και βιντεο σε προηγουμενη αναρτηση).

Μεγαλη προσπαθεια κατεβαλλε ο Αυλωνας αλλα ηττηθηκε με
                                    2-0 απο την Ατλαντις

Με δύο τέρματα στο β’ ημίχρονο, η γηπεδούχος Ατλαντίς κατέβαλε την αντίσταση του ΨΥΧΩΜΕΝΟΥ Αυλώνα με 2-0. Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπεροχή αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν ένα δοκάρι σε προσπάθεια του νεαρού Ίμπι. Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν σχετικά εύκολα την εστία τους ανέπαφη. Όμως στο β’ 45άλεπτο η Ατλαντίς υπερίσχυσε καθαρά, παίζοντας πιο γρήγορα κι έχοντας καλύτερες τελικές προσπάθειες. Στο 53’ ο Χερμάρης πέτυχε το 1-0 και στο 89’ ο Μετόχου διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι είχαν δύο ακόμη δοκάρια (ένα αυτοδοκάρι, κι ένα ο Καγιάς).

ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γ. Τσούνης): Ούτσικας, Λιάσκος, Κιούρκος, Γκούφας, Μπενέκος, Καγιάς, Κάτσι (46’ Χερμάρης), Παππάς (80’ Καρόκης), Ρέι Ίμπι (75’ Μετόχου), Πανόπουλος, Θεοδώρου ((88’ Μηλιώνης).
ΑΥΛΩΝΑΣ (Λέκκας): Μαλαβάκης, Ε. Πάντος, Καρίπης (70’ Ι. Νάνος), Βλάχος (60’ Κούκκος), Μορφονιός (46’ Αλιάι), Στεφανής, Λιάπης, Αναγνωστόπουλος, Πιπέρι, Γ. Νάνος (67’ Ποταμιάνος), Σαντζάκου.
Επομενο ματς για τον Αυλωνα το τοπικο ντερμπι με τον Ωρωπο.

Συκαμινο ηττηθηκε με 1-3  απο τους Νικητες Ανθουσας
(Φωτο απο την παρουσιαση των ομαδων)

Με πολλους νεους στην συνθεση τους και οι δυο ομαδες οι φιλοξενουμενοι καταφεραν μολις στο 8"
με τον Τρικαλη να κανουν το 0-1.
Στο 36" οι φιλοξενουμενοι διπλασιασαν τα τερματα τους ,ενω στο 40 ο Ντρενογιαννης εκανε το 0-3 και εβαλε τιτλους τελους στο ματς.
Το μονο που καταφερε το Συκαμινο ηταν να μειωσει το σκορ στο 69 και να γινει το τελικο 1-3.

Φωτο απο την παρουσιαση των ομαδων

Στις Αφιδνες η τοπικη ομαδα με νεο προπονητη τον Γιωργο Ντοστη  παλιο παικτη της ομαδας διαδεχτηκε τον Παπαθανασιου.
Στο σημερινο ματς ηττηθηκε με 0-1 με τερμα των φιλοξενουμενων απο το πρωτο ημιχρονο.

Hττηθηκε στο τοπικο ντερμπι το Καπανδριτι εκτος εδρας με 2-1 απο τον Ραμνους Γραμματικο .(Φωτο απο την παρουσιαση των ομαδων)

Η ομαδα του Απες εχασε εδαφος  στην μαχη της ανοδου αφου ηττηθηκε με 2-1 απο το Γραμματικο

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Γραμματικού ο Μουτζάκας στο 21', με το 1 - 0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 52' ο Σελίστας θα ισοφαρίσει το παιχνίδι, όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Στο 65' ο Μεταξάς θα δώσει την θέση του στον Γεωργιόπουλο, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα θα δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του και παράλληλα το τρίποντο της νίκης.

Ραμνούς: Ζαγάρης, Σιδέρης (86' Μυλωνάς), Μετάι, Βετουλαδίτης, Νικολέας, Σιδέρης, Μεταξάς (65' Γεωργιόπουλος), Γεωργίου, Μουτζάκας, Κωνσταντόπουλος (81' Βεντούρης), Καρακοζίδης

Καπανδρίτι: Παραράς, Ζντράβα (63' Γουναρίδης), Φετάχου, Μαντάς, Σινάς, Νύχας, Γάγγας, Νέλι (81' Αβαρκιώτης), Ρϊζος, Σελίστα, Βλάχος (71' Βλάχος)

Στην Α Επσανα την "μοναξια της κορυφης" απολαμβανει η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος ο Θησεας Νεας Μακρης επικρατησε με  2-0 των Γλυκων Νερων και εκμεταλλευτηκε το "στραβοπατημα " της Μαρκο που αναδειχθηκε ισοπαλη με την Ανοιξη 2-2 με την Μαρκο να δεχεται την ισοφαριση στις καθυστερησεις.
Νικη στο 92 για τον Αγιο Στεφανο εκτος εδρας με τον Παλλαυρεωτικο ,ενω στο τελος περασε και η Βαρη απο τον "μαχητικο" Αχιλλεα με 0-1.

Αναλυτικα οι βαθμολογιες και τα αποτελεσματα και το προγραμμα της επομενης αγωνιστικης