Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ -ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΩΡΩΠΟ-ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟ&ΑΥΛΩΝΑ !!!!

Στο τοπικο ντερμπι ο Αυλωνας "στραβοπατησε" απεναντι στο
                                        μαχητικο Συκαμινο σε ενα ματς που εληξε ισοπαλο.

Μεγάλος νικητής της αγωνιστικής ηταν ο Πας Ωρωπος ,σήμερα στο γήπεδο των Νεων Παλατιων
η ομάδα του Σωτηρη Βινο είχε καλή απόδοση, αλλά ηταν αναποτελεσματικη και συνάμα άτυχη
στην τελική φάση, με τον Ωρωπό να εχει 3 δοκάρια !!!.Τελικά,πήρε την μεγάλη νίκη έστω και με άγχος και την λύση να την δίνει ο έμπειρος Κωστας Φιλλης, που πέτυχε το νικητήριο τέρμα στο 85".
Αρχικά προηγήθηκε με τον Λεωνίδα Παπαγεωργίου στο 35" ύστερα από εκτέλεση πέναλτι, ο
Πας Ωρωπο συνέχισε  να σημαδεύει τα δοκάρια με τους Λεωνίδα Παπαγεωργιου και
Αδάμ Κρομμυδα στο πρώτο ημίχρονο και και τον Γιάννη Γκλιατη στο δεύτερο ημίχρονο.
Δέχτηκε την ισοφάριση στο 70" και μετά υπήρξε άγχος απο την ομάδα του Ωρωπού να χάνει μεγάλες
ευκαιρίες, την λύση την έδωσε ο Φιλλης,και "χάρισε" τους τρεις βαθμούς στον Πας Ωρωπο.
Βρίσκεται πάντα  να καταδιώκει τον Αρη Βουλας  και να έχει απόσταση ασφάλειας
απο τον τέταρτο Παμπαιανικο +6 και τον αντιμετωπιζει την άλλη Κυριακή.

Πας  Ωρωπος Νικολαου ,Λαππας,Κανατας,Γκλιατης,Κατερινης,Μπραχιμαι,Παπαγεωργιου,
Βολιωτης (55" Μητρου) ,Μπανας,Κρομμυδας,Αμπαζι

Στο τοπικό ντέρμπι ο Αυλώνας δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στο Συκάμινο που
είχε απουσίες αλλα πήρε  το θετικό αποτέλεσμα.
Ο Αυλώνας και αυτός με την σειρά του παρατάχθηκε με απουσίες και με 13 παίκτες στην
αποστολή είχε τις ευκαιρίες να πάρει το παιχνιδι, αλλά η αμυντική γραμμή του Συκάμινου και
Οσμάν κατάφεραν να αποσοβήσουν τους κίνδυνους,και το παιχνίδι να λήξει ισόπαλο.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ηταν αμφίρροπο  για τις δυο ομάδες , μετά το 30" ο Αυλώνας
ανέπτυξε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ειχε δυο καλές ευκαιρίες με Πατσιαβουρα και
Ράπτη στο 40" που απόκρουσε ο Οσμαν ,ενω το Συκάμινο είχαμε δυο καλά σουτ του Γκανουδη
που πέρασαν μολις άουτ..
Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ίδια η εικόνα του παιχνιδιού  με τις δυο ομάδες να προσπαθούν
για το γκολ,αλλά να έχουμε κυρίως παιχνίδι κέντρου και να προσπαθούν να απειλήσουν
από στημένες φάσεις.Το Συκάμινο προσπάθησε να απειλήσει με μακρινά σουτ του Γκανουδη
άλλα δεν ανησύχησαν τον Καλεμη,ενω ο Αυλώνας πίεσε στο τελευταίο τέταρτο και
ο εμπειρος Μάκης Ράπτης είχε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει το νικητήριο  γκολ άλλα
δεν κατάφερε να πετύχει το τέρμα αφού ο Οσμαν ηταν "πανταχού παρών".
Το τελικό αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο και για τις δυο ομάδες,με τον Αυλώνα να μην
καταφέρνει να εκμεταλλευτει το ρεπο της Αστερα Μενιδίου και να ανεβεί στην κορυφή
και συγκατοικεί μαζί στην πρώτη θέση,αντίθετα το Συκάμινο έχει χάσει μεγάλο έδαφος
και προσπαθεί να ανακτήσει την χαμένη του ψυχολογία

Συκαμινο Οσμαν,Γκας,Φωτος,Σακαρακας,Καραμιχαλης,Τυροβολης,Τσανταλος(45 Τσαλιαγκος),
Γκανουδης,Παπαπανου,Σουβατζης(70  Γαρυφαλου),Μπαρο

Αυλωνας Καλεμης,Παλαιοσπυρος,Καρυπης,Παντος Σωτ,Ελευθεριαδης,Δημητριαδης,Νακαι
Θεοδοσιου,Ραπτης,Πατσαβουρας,Κουφο

Στο Καπανδρίτι στο ντέρμπι της παραμονής οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες ,προηγήθηκε
το Καπανδρίτι με τον Αθανασόπουλο και ισοφάρισε η Άνοιξη στην εκπνοή του πρώτου
ημιχρόνου με κεφαλια του  Αρτοπιαδη .
Το Καπανδρίτι πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο άλλα δεν πήρε την νίκη και τους σημαντικούς
τρεις βαθμούς και βρίσκεται κάτω απο την ζώνη του υποβιβασμού.

Φωτο απο τον  αγωνα Καπανδριτι -Ανοιξη

Επιστροφή στις νίκες για τον Μαύρο Αετο με το ευρυ 4-1 προηγήθηκε με τον Τζικα και
έκανε μετέπειτα το 2-0 μείωσε ο Αστέρας σε 2-1.
Στο δεύτερο ημιχρονο ο Βασιλακος εκανε το 3-1 με πεναλτι και στο τελος έγινε το
4-1 για τον Μαυρο Αετο.