Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ-ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΦΙΔΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΚΑΜΙΝΟ& ΑΓΙΟ ΣΤΕΦΑΝΟ!!!!!!!

Νικη με ανατροπη για τον Αφιδναικο με 2-1 απεναντι  στον Αχιλλεα Κατω Αχαρνων

Μεγάλος νικητής της αγωνιστικής αναδείχτηκε ο Αφιδναικος αν και βρέθηκε να χάνει με
0-1 στο πρωτο ημίχρονο. Υστερα απο ολιγωρία της άμυνας και κεφάλια του αμυντικου του
Αχιλλεα στο 25",με την ιδια ομάδα να εχει την μεγάλη ευκαιρία στο 40" με τον Σταματοπουλο
να καθαρίσει το ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αφιδναικος δεν έχει καμιά σχεση με την νωθρή ομαδα του πρώτου
ημιχρόνου και εδειξε μαχητικός απο τα πρώτα λεπτά με τον Γιαννη Νικολαου (Μπουτ)
να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 52 και να "φέρνει" το ματς στα ίσια.Ενώ στο 60" ειχε μεγάλη
ευκαιρία αλλα η προβολή του Μπουτ απόκρουσε σωτηρία ο τερματοφυλακας του Αχιλλεα.
Το ματς ειχε ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν σε μια αντεπίθεση ο Τατσης έδιωξε πριν η
μπαλα πέρασει την τελικη γραμμή.

Κομβικό σημείο ηταν η αποβολή του Σταματοπουλο στο 84" "έφτυσε" τον Νικολαου Γ με
αποτελεσμα να δεχθεί την κόκκινη κάρτα, και να εχει το αριθμητικο μειονέκτημα η ομαδα
του και να υπαρχει εκνευρισμός για τον Αχιλλεα.
Στο 89" ο νεαποκτηθεις Μακης Φιλλης πέτυχε το 2-1 και εδωσε την μεγάλη νίκη στην
ομαδα του στου Πανηγυρισμους αποβλήθηκε για άσεμνη χειρονομία στους αντιπάλους.
Σε ενα ματς που τα ειχε ολα ένταση -γκολ-αποβολές ο Αφιδναικος πήρε την μεγάλη νίκη
και εχει επαφή με την πρώτη πεντάδα.

Το αρνητικό σερι συνεχίζεται για τον Πας Ωρωπο τετάρτη  συνεχομενη ηττα

Στο γήπεδο των Νεων Παλατιών ο Πας Ωρωπος παρουσιαστηκε για ενα ακόμα παιχνιδι οπως
ολα το 2016 κατώτερος των περιστάσεων αν και εχει αρκετά παράπονα απο την διαιτησία και
ειδικά απο την επόπτη Νικα Ηττήθηκε με 2-3 απο τον Παμπαιανικο και ηταν η τετάρτη
συνεχομενη ηττα ενω εχει να γνωρίσει την νικη απο τις 5 Δεκμβριου στο 2-0 με τον Διόνυσο,
ειναι σαφές οτι η ομάδα έχει ενα παρατεταμένο ντεφορμαρισμα και είναι αναγκαίο κατι να αλλάξει την ψυχολογία της ομάδας.
Ο Πας Ωρωπος βρέθηκε να χάνει απο το πρωτο ημιχρονο με 0-1 υστερα απο λαθος της αμυνας και του Βολιωτη με τον Λαλαουνη να πετυχαινει το τερμα στι 36" .Ενω στο δευτερο ημίχρονο ισοφαρισε  με τον Λαπα στο 70" με κεφαλιά μετα απο κόρνερ του Φιλλη.Η ομαδα του Ωρωπου διαμαρτυρεται έντονα για την μη υπόδειξη του εποπτη  ,ενω οι γηπεδουχοι ηταν στην επιθεση  υπηρξε φαουλ μπροστα στον εποπτη που δεν καταλογισθηκε.
Σε άμεση αντεπίθεση έγινε το 1-2 στο 75" με τον Σελβια.  ενω είχαμε την αποβολή του Βολιωτη με την ομαδα να εχει αριθμητικό μειονέκτημα με αμεση συνέπεια νευρικότητα.
.Στο 80" ο Σελβια με απευθειας κτυπημα φαουλ εκανε το 1-3 Μείωσε ο Φιλλης σε 2-3 και έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους για την ισοφάριση αλλα δεν εγινε εφικτό εως το τελος του αγώνα

ΩΡΩΠΟΣ (Τζιόμαλλος): Ντέρκα, Εδ. Σκαρμούτσος, Αμπάζι, Κατερίνης, Βολιώτης, Μπραχιμάι, Στεφανή (32’ λ.τρ. Π. Γιο
υνάς), Ευφραιμίδης (75’ Ι. Κανάρης), Φιλλής, Ν. Κανάρης (64’ Κατσικάς), Λάπα.
ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ (Τριανταφύλλου): Ομουρίδης, Κοτροζίνης, Αντωνόπουλος (66’ Κατσίμπρας), Πήττας, Παπασωτηρίου, Χατζής, Σέλβια (85’ Κτίστης), Γκόμπλιας, Λαλαούνης, Λαγός, Τσιτιμάκης (71' Τσιγάρας).

Καταθεση ψυχης αλλα ηττα στο τελος για τον Αυλωνα.

Αν και ολοι τον ειχαν καταδικασμενο στο σημερινό παιχνίδι απεναντι στο "πρωταθλητή" των
χειμερινόν μεταγραφών Αηττητο Σπατων, που εχει ξεκάθαρο το στόχο της ανόδου ,ενω ο Αυλωνας εχει μείνει πίσω στην βαθμολογία ειναι προτελευταιος και αναζητούσε το
θετικό αποτέλεσμα για ανάκτηση της ψυχολογίας.
Η ομαδα του Νικου Πρεκα πραγματοποιησε ενα εξαιρετικο πρωτο ημιχρονο πετυχε το γκολ με
τον Αντωνη Λεκκα ενω ειχε τις ευκαιρίες και για δευτερο τέρμα με τα Σπατα να έχουν
νευρικότητα και παθητικό ρόλο.
Στο δευτερο ημίχρονο είχαμε την αποβολή με δευτερη κίτρινη κάρτα των παικτών των Σπάτων και
ενω ολα έδειχναν οτι θα εκμεταλλευτει το αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Αυλωνας είχαμε το γκολ
απο τον έμπειρο Αηττηττο Σπατων και την ισοφάριση με τον Τζαβελα στο 63"
Στο 72"σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Τζαβέλλας βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου χωρίς να ζητήσει την άδεια του διαιτητή προκειμένου να φορέσει καλαμίδες.
Την ώρα που πήγε να επιστρέψει έγινε αντιληπτός από τους ποδοσφαιριστές του Αυλώνα, οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν, με αποτέλεσμα να έχουμε μίνι ένταση. Η απόφαση του διαιτητή Μανιώτη ήταν να δείξει δεύτερη κίτρινη στον Τζαβέλλα αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με εννέα ποδοσφαιριστές. Ο υψηλόσωμος αμυντικός Βιδαλης στο 75' σε μια προώθηση του έπιασε δυνατό σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μέσα σε αποθέωση. Αξίζει να σημειώσουμε πως αποβολή είχε και ο Αυλώνας, καθώς στο 82' ο Σαμαράς είδε δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα.Ενα παιχνιδι με ενταση αλλα με
τον διαιτητη Μανιωτη να ειναι δικαιος στις αποφασεις του.
Ο Αυλωνας εκανε καταθεση ψυχης παντα απο την αρχή της χρονιάς αγωνίζεται με απουσίες
απέναντι στα πολυδιαφημισμενα Σπατα και το πάλεψε εως το τέλος.

Νικη για το Συκαμινο εκτος εδρας απεναντι στον Πανσταυραικο με 0-1

Στην Γ Επσανα μετα τα ανεπιτυχη αποτελεσματα το Συκαμινο πετυχε για πρωτη φορα εκτος
εδρας νικη απέναντι στον Πανσταυραικο με 0-1 με νικητήριο τερμα του Τσαγκαρακη η ομαδα
του Πετροχειλου ηταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού πέτυχε το τερμα στο πρωτο
ημιχρονο, ενω ειχε καλές ευκαιρίες να διπλασιασει τα τέρματα και να καθαρίσει το παιχνίδι
πιο νωρίς.

Αναμνηστικη φωτο για τους παικτες του Αμφιαραου πριν το παιχνιδι με
την Δοξα Ποντιων.

Ο Αμφαιραος δεν ηταν το φαβορι απεναντι στην Δοξα Ποντιων που εχει στοχους ανοδου η ομαδα
του Μενιδιου αιφνιδιασε τον Αμφιαραο και προηγηθηκε με 0-2 στο πρωτο ημιχρονο με το παιχνιδι να
ειναι τυπικη διαδικασια στο δευτερο και η Δοξα να πετυχαινει και τριτο τερμα αν και ο Αμφιαραος
βαση των φασεων δικαιουται κατι καλυτερο απο το παιχνιδι.

Μαυρος Αετος μετα την ήττα στο τοπικο ντέρμπι με το Καπανδριτι αναδείχτηκε ισόπαλος
εντος εδρας με τον Γερακα με 1-1 με τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο ενώ ειχε μεγάλες
ευκαιρίες να πετύχει την νίκη.

Στην Α Επσανα ο Αγιος Στεφανος περασε απο το Κορωπι με πολυ ωραιο τερμα του Κωστα Τσεβα
μετα απο ασίστ του Καραχαλιου και έκανε το 0-1.Ενω ο Τσελα έχασε πεναλτι στο 86"
ο Αγιος Στεφανος ειναι πάντα σε απόσταση αναπνοής απο την Θυελλα και είναι στο -2 με
την ομαδα της Ραφηνας να κερδίζει με 0-2 τον Πρωτέα.

Αναλυτικα ολα τα αποτελεσματα και οι βαθμολογιες

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
19η αγωνιστική
ΣΑΒΒΑΤΟ 6/2/2016

Πρωτέας Π.Φ. – Θύελλα Ραφήνας 0-2 (0-2

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/1/2016

Κορωπί – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-1 (0-1)

01. Θύελλα 45 19 14 3 2 28-
--------------------------------------------------------------------------------------------

Αυλώνας – Αήττητος Σπάτων 1-2 (1-0)
Αφιδναϊκός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-1 (0-1)
Νικητές – Βουλιαγμένη 3-3 (0-1)
Αστέρας Μεν. – Σαρωνικός Αναβ. 0-3 α.α.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

01. Κρυονέρι 49 20 15 4 1 40-12
02. Ατλαντίς 48 20 15 3 2 39-12
03. Αήττητος Σπάτων 36 20 10 6 4 26-17----------------------------------------------------------------------------------------
14. Σταμάτα 21 19 6 6 7 20-28
15. Εθνικός Ν. Μάκρης 19 20 5 4 11 21-32----------------------------------------------------------------------------------------
16. Νικητές 17 20 5 2 13 23-45
17. Αυλώνας 9 20 2 3 15 13-38
18. Αστέρας Μενιδίου 9 20 3 2 15 27-54

* Η Σταμάτα έχει -3 βαθμούς ποινής.
* Ο Αστέρας Μενιδίου παραιτήθηκε από την 18η αγωνιστική, κι έχει -2β.

18η αγωνιστική

Παλλαυρεωτικός – Δόξα Αγ. Άννας 5-0 (1-0)
Αετός Πικερμίου – Νίκη Δροσιάς 3-1 (1-1)
Φοίβος Βάρης – Αστέρας Γλ. Νερών 0-1 (0-0)

02. Αετός Πικερμίου 43 17 14 1 2 44-14
03. Άρτεμις 42 17 13 3 1 43-10------------------------------------------------------------------------------
15. Αμφιάραος Καλάμου 7 17 2 5 10 16-31

* Η Δόξα Α.Α. έχει -2 και ο Αμφιάραος -4 βαθμούς ποινής από το προηγούμενο πρωτάθλημα.