Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ -ΝΙΚΕΣ ΑΥΛΩΝΑ ΚΑΙ ΣΥΚΑΜΙΝΟ!!!!

Δεύτερη σερι νικη η ομάδα του Αυλωνα απέναντι στο Γραμματικο
                                      πάλι με 10 παίκτες!!!!!!!!

Άλλο ενα Σαββατοκυριακο το πρωτάθλημα της Επσανα ειχε πλούσια αγωνιστική  για τις ομάδες του Δημου μας μεγάλοι νικητές ηταν ο Αυλώνας που επιβλήθηκε με 1-2  του Γραμματικου, ενω το Συκαμινο  σημείωσε μεγάλη επιτυχία κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας τον Εθνικο Νεας Μακρης.
                                  Ο Πας Ωρωπος  και η ενδεκαδα που παραταχθηκε στο σημερινο αγωνα

Στο γήπεδο των Νεων Παλατιων ο Πας Ωρωπος με πολλές απουσίες  οκτω παικτών αντιμετωπισε και αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στην Σταματα.Οι φιλοξενουμενοι προηγηθηκαν μόλις στο 4" και  αιφνιδίασαν τον Πας ,οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ειχαν δοκάρι με τον  Καναρη στο 17" ,
ενώ είχαν και μια καλή ευκαιρία με διαδοχικά σουτ του Μπαλοκα και του Μπραχιμαι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν,  και στο 57" ο Καναρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 69"ο Μπαλοκας Γ είχε μεγάλη ευκαιρία απο ευνοϊκή θέση έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.
Στο 76" η ομάδα του Ωρωπού στάθηκε άτυχη και είχε μεγάλη ευκαιρία η κεφάλια του Καναρη πήγε στο οριζοντιο δοκάρι.
Στο 85 ο Οσμαν Λου έκανε την μεγάλη απόκρουση και κράτησε την ισοπαλία, σε ενα παιχνίδι παρόλο τις απουσίες οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες αλλα στάθηκαν άτυχοι με τα δοκάρια να πετύχουν την νίκη.

Στις  Αφιδνες η τοπική ομάδα προηγήθηκε με τον Εσι στο 25" απέναντι στον Θησεας Νεας Μακρης αλλα δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα και δέχθηκε την ισοφάριση στην εκπνοή του ημιχρόνου σε ενα πρώτο ημίχρονο που ειχε ευκαιρίες και διαμαρτυρεται για επίτευξη γκολ που ακυρώθηκε για οφσάιντ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες ειχαν ευκαιρίες για την νίκη

Το  Συκάμινο σημείωσε το μεγάλο "διπλο " απέναντι στον Εθνικο Νεας Μακρης και οι παίκτες του Συκαμινου πέτυχαν την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη με  1-3, απέναντι στους γηπεδούχους που
βρίσκονται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Ο Αυλώνας  στο γειτονικό ντέρμπι με το Γραμματικο παρατάχθηκε με πολλές απουσίες άλλα κατάφερε  με "πνεύμα νικητή " να πετύχει την μεγάλη νίκη με αριθμητικό μειονέκτημα.
Οι παίκτες του  Ακη Πετροχειλου ηταν ψυχωμένοι και πάρα τις απουσίες(Λιαπης,Νανος,Βλαχος,Παντος,Τσελιος)  κατάφεραν να πάρουν την νίκη .
Το Γραμματικο προηγήθηκε στο 15  " άλλα οι φιλοξενουμενοι αντέδρασαν και κέρδισαν με
πέναλτι που το εκτέλεσε εύστοχα ο Τσεκουρας ,σε αντεπίθεση προς το τελος του πρώτου ημιχρόνου ο Θεολογος Βλαχος πέτυχε το 1-2.
Ενα σκορ που δεν άλλαξε παρόλο την αποβολή στο 60" του αμυντικου Θεολογου ,οι παίκτες του Αυλωνα διατήρησαν το 1-2 και αντεξαν στην πίεση του Γραμματικου που είχε ευκαιρίες. Στα τελευταία λεπτα οι φιλοξενουμενοι αγωνίστηκαν με εννέα παίκτες λογού τραυματισμοί του Γιαννη Νανου στο μάτι!!Ο Αυλώνας έδειξε σε ακόμα ενα παιχνίδι ψυχικά αποθέματα και αναρριχήθηκε στην βαθμολογία.

Λευκή ισοπαλία ανάμεσα σε Μαύρο Αετό και Καπανδριτι

Στο τοπικό ντέρμπι του Δημου Ωρωπου μεταξύ Μαυρου Αετου και Καπανδριτιου οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0.Ενα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα, διότι οι φάσεις ήταν με το "σταγονόμετρο" ,αφου κυριάρχησαν τα στοιχειά του ντέρμπι παθος και δύναμη  οι δυο ομαδες κοίταξαν περισσότερο τα  ανασταλτικά  τους στοιχειά με αποτέλεσμα να μην υπάρξουν φάσεις. Οι κυριότερες στο πρώτο ημίχρονο κάποιες μικροευκαιριες του Καπανδριτιου με τον Τριανταφυλλου.

Ο Αμφιαραος στο παιχνίδι του Σαββάτου αντιμετωπισε την πρωτοπόρο Νικη Δροσιας και ήταν σε ένα ακομα παιχνιδι μαχητικός.
Ομως στο 66" ειχε την αποβολή του Δαυιδ και συνέχισε μα αριθμητικό μειονέκτημα που το εκμεταλλευτηκαν οι φιλοξενουμενοι και πέτυχαν στο 72" το γκολ της νίκης και απέδρασαν απο τον Καλαμο που να σημειώσουμε και την μεγάλη προσέλευση του κόσμου του Στο 88 " είχαμε την δεύτερη αποβολή για τον Αμφιαραο που τελείωσαν τον αγώνα με εννέα παίκτες και πολλά παράπονα για τις αποβολές.

Στα υπόλοιπά παιχνίδια είχαμε το "στραβοπάτημα" του Ολυμπιακου Λαυριου 2-2 με τον Νικολακακη εντός έδρας μετά την λήξη του αγώνα είχαμε και ενα τροχαίο των παικτών του Λαυριου , και οι παίκτες διακομιστηκαν στο κέντρο υγείας  αλλα ευτυχώς δεν υπήρξε κίνδυνος για την ζωή τους.
Τα Σπατα  κέρδισαν εκτός έδρας την Μάχη Μαραθωνα με 0-1 αλλα είχαμε και κράξιμό απο οπαδούς του Παναθηναικου στον εποπτη Λαμπρου.Ενω ο Ολυμπιακός Αγιου Στεφανου ηττήθηκε με 3-1 εκτός εδρας απο τον Παλληνιακο. Αναλυτικά τα παιχνιδια ολων των κατηγόριων και τα αποτελέσματα οι βαθμολογίες καθώς και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.