Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ -ΝΙΚΕΣ ΜΑΥΡΟΑ ΑΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ!!!!!!

Tην νικη της ημερας  πετυχε ο Μαυρος Αετος που πετυχε  εκτος
                                   εδρας νικη με 1-5 επι του Συκαμινου

Στην δευτερη αγωνιστικη ημερα του διημερου  πριν τις διακοπες για τις Εορτες ο Αφιδναικος πετυχε την εκτος εδρας νικη με 0-1 επι του Παμπαιανικου με τερμα του   Νιολαου με πεναλτι στο πρωτο ημιχρονο  στο ντεμπουτο του στο παγκο της ομαδα του Ηλια Καναβογιαννη με την ιδιοτητα του προπονητη.Σε ενα παιχνιδι με τις δυο ομαδες να εχουν φασεις απο την μια ο Αφιδναικος για να αυξησει το δεικτη του σκορ,ενω ο Μορφονιος ηταν εξαιρετικος και διαφυλαξε την νικη για την ομαδα του.
Στην Γ Επσανα στο τοπικο ντερμπι ο Μαυρος Αετος ηταν καταιγιστικος και δικαια επικρατησε με 1-5 του Συκαμινου τα πολλα αμυντικα "κενα".
Στο πρωτο ημιχρονο προηγηθηκε με 0-1 με τον Κωνσταντοπουλο.,στο δευτερο ημιχρονο και στις αρχες εκανε το 0-2  με τον Γαγγα ,προσπαθησε να μειωσει το Συκαμινο.
Αλλα με δυο γκολ στο 65 και στο 70 με Παπαθανασιου  ,Σωτηρχου  εκανε το 0-4.
Μειωσε ο Καραμιχαλης με απευθειας εκτελεση φαουλ εκανε το 1-4 σε γεμισμα αιφνιδιασε τον
τερματοφυλακα του Πολυδενδριου για να κανει το τελικο 1-5 ο Μαυρος Αετος.

Φωτο απο το σημερινό ματς  Νικητες -Αμφιαραος

Ο Αμφιαραος ηταν μαχητικός απεναντι στους Νικητες που βρίσκονται στην δευτερη θεση της βαθμολογιας, για αλλη μια φορα έδειξαν την γνωστη μαχητικοτητα και αποτέλεσαν δυσκολοκαταβλητο αντιπαλο για την Ανθουσα.
Οι Νικητες ξεκίνησαν πολύ δυνατά και μόλις στο 15ο δευτερόλεπτο ο Μπλέτα έχασε μοναδική ευκαιρία σε τετ α τετ με τον Νικολαου .Στο υπόλοιπο Α ημίχρονο η ομάδα της Ανθουσας είχε την πρωτοβουλία μέχρι που στο 42' Λεμονής και Μπλέτα συνεργάστηκαν άψογα, με τον τελευταίο να ανοίγει το σκόρ.
Στην επανάληψη, οι Νικητες συνεχίσαν με χαμένες ευκαιρίες των Παππά , Καρναβιά που έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό αντίπαλο τερματοφύλακα Νικολαου . Στο 72' ύστερα από κούρσα 50 μέτρων ο Μπλέτα έδωσε έτοιμο γκολ στον Κοσκολό που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 .Η ομάδα του Καλάμου μείωσε σε 2-1 στο 86' λεπτό με σούτ του Σταμελου μέσα απ την περιοχή ενω, στο 1-0 ζητησε πεναλτι ο Αμφιαραος σε ανατροπή του Αντωνιου που εχει παραπονα απο την διαιτησια
του Ντοστη.

Στο Καπανδριτι  η τοπική ομάδα κατάφερε και προηγήθηκε  με γκολ του Σελιστα στο 25" με σουτ απο 40 σχεδον μετρα!!!Ενα πολύ ωραίο γκολ σπανιας ομορφιας στα ποδοσφαιρικα γήπεδα .Το Καπανδριτι ειχε ακομα μια μεγάλη ευκαιρία με το  δοκάρι του Σινα
Το Γραμματικο σημείωσε γκολ με τον Κληρονομο, αλλα ακυρώθηκε απο τον επόπτη ως αντικανονικο
Στο δεύτερο ημίχρονο το Γραμματικο ηταν πιο επιθετικό και είχε με τον  Μπεκα  δοκάρι στο 55.Στο 60" αποβλήθηκε ο Παιδης  ,ενω τρία λεπτα αργότερα  αποβλήθηκε ο Γκιοζι με την ομάδα του Γραμματικου να εχει αριθμητικό μειονέκτημα. και να αγωνίζεται με εννέα παικτες.
Στο 70" ο Βλαχος μετα απο  αλληλεπαλληλα σουτ προς την εστία του  Γραμματικου,  έκανε το 2-0 για το Καπανδριτι και όλοι πιστεψαν οτι το ματς 'τελείωσε".
Το Γραμματικο δεν ειχε πει την "τελευταία του λεξη" και με τον Μερκουρη μείωσε στο 82" σε 1-2 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, και παρολο που αγωνιζόταν με εννέα παίκτες προσπαθησαν για την ολικη ανατροπη .Κυριως απο τα στημένα  πέτυχε  δυο φόρες γκολ, αλλα ο εποπτης  τα ακύρωσε ως αντικανονικά,  διότι ο  Χατζηπετρος οπως καταλογίζει ηταν  σε προφανή θεση οφσάιντ.
Παράπονα απο τους φιλοξενουμενους για την διαιτησία του Αντωνη Βλαχου σε ενα ματς  που οι γηπεδουχοι  μπορουσαν  να τελειώσουν  την υπόθεση νίκη πιο γρήγορα.

Αναλυτικα τα αποτελέσματα ολων των κατηγόριων και οι βαθμολογίες, καθως και το πρόγραμμα της επομενης αγωνιστικης, ξεχωριζει η νίκη του Ολυμπιακου Λαυριου στα Γλυκα Νερα με  2-3 με πολλά παραπονα απο τους γηπεδούχους.
Τα Σπατα επιβλήθηκαν με 4-0, απέναντι στο Κορωπι,ενω  ο Κεραυνος Κερατεας  κέρδισε  2-0 την Ατλαντις να εχει πολλα παράπονα απο την διαιτησία, και απειλησε μεσω του Προεδρου της να αποχωρησει απο το πρωταθλημα. Τελος,στο τοπικό ντέρμπι ο Ολυμπιακος Αγιου Στεφανου κέρδισε με 1-2 το Κρυονερι εκτος εδρας και διατηρεί επαφή με την κορυφή.

Α’ Κατηγορία (14η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 17/12/2016
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 0-0
ΚΥΡΙΑΚΗ 18/12/2016
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 0-1 (0-0)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ – ΜΑΡΚΟ 3-1 (2-1)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 2-3 (1-0)
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 4-0 (0-0)
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 2-3 (0-0)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 2-0 (1-0)
ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1-2 (0-1)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
      ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.
16. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          7        16      2        1        13      12-38
17. ΔΟΞΑ Π.                     6        16      1        3        12      21-49

Γ’ Κατηγορία (12η αγωνιστική)
ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 0-2 (0-2)
ΑΥΛΩΝΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 1-1 (1-1)
ΝΙΚΗΤΕΣ MEΣΟΓΕΙΩΝ – ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 2-1 (1-0)
ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ 5-0 (3-0)
ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 2-1 (1-0)
ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 1-5 (0-1)

14. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 2 11 1 2 8 8-26
- Ο Αμφιάραος έχει -4β., ο Αυλώνας -2β. και ο Πανσταυραϊκός -3β.
- Δεν υπολογίζουμε τον πρωτόδικο μηδενισμό του Αμφιάραου στον αγώνα με τον Ραμνούντα, επειδή εκκρεμεί έφεση στην αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΟ.