Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΠΣΑΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΜΕΡΟΥ !!!!!

Στην χθεσινή ήμερα οι ομάδες του Δημου μας είχαν θετικά αποτελέσματα((σε αντίθεση
με την σημερινή ημέρα που ηττήθηκαν ολες οι ομάδες), ο Αφιδναικος μετά απο
ανεπιτυχη αποτελέσματα  κέρδισε 2-1 την μαχητική Ατλαντις, με τέρματα στις αρχές του δευτέρου
ημιχρόνου που σημείωσαν ο Νυχας και ο Ζουβερελης .Ενω είχαμε την μείωση του σκορ προς το
τελος του αγωνα.Ο Αφιδναικος τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες μετά απο αποβολή του Ζουβερελη
στο 85" ,να σημειώσουμε οτι στο πρώτο ημίχρονο ο Αφιδναικος είχε αρκετές ευκαριες με κυριότερη
το δοκαρι του Γαγγα.
Ο Αυλωνας οδηγεί την "κούρσα" στην Γ Επσανα περασε και απο την Βαρη κερδίζοντας τον
τοπικο Φοιβο με 1-2 και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με σκορερ τους
Δημητριαδη μετα είχαμε την ισοφάριση του Φοίβου και έμπειρος Ραπτης έδωσε την νίκη
και τους τρεις πολύτιμους  βαθμούς..
Ενω ο Αμφιάραος ηττήθηκε στο ουδέτερο γήπεδο του Κρυονεριου με  0-2 απο τον Γέρακα.
Στην σημερινή ημέρα στο μεγάλο ντέρμπι στο γήπεδο του Ωρωπου η τοπική ομάδα ηττήθηκε
με 1-2 απο τον Αηττητο Σπατων.Το πρώτο γκολ σημειώθηκε με αυτογκόλ του Μητρου, ενω στο
δεύτερο τέρμα των φιλοξενουμενων διαμαρτυρηθηκε για οφσαιντ ,με το σκορερ να πετυχαίνει
το γκολ απο ελεγχόμενη θεση.
Στο 85" είχαμε την μείωση του σκορ απο τον Βολιώτη με κεφαλιά υστερα απο εκτέλεση κορνερ,
και προς το τέλος του αγώνα  δυο καλα σουτ του Φιλλη κατέληξαν μολις αουτ. Μετά το
ανεπιτυχη αποτέλεσμα ο Ωρωπος στην αυλαία του πρώτου γυρου συγκατοικεί με τον Αρη
Βουλας.
Στα Γλυκα Νερα ο τοπικός Αστέρας επιβλήθηκε του Συκάμινου με 2-0 με τέρματα που
πέτυχαν στα τελευταία λεπτά.Η ομάδα του Συκάμινου ηταν άτυχη ,διότι στην εκπνοή του αγώνα
ειχε μεγάλη ευκαιρία σε μια φάση η μπάλα κατέληξε στο καθετο δοκάρι, ύστερα απο προσπάθειες
του Τσαγκαρακη και του Γκανουδη, και στην επιστροφή της μπαλας, ενω ο Τσαγκαρακης ηταν προ κενής εστίας σημειώθηκε σε θέση οφσάιντ απο τον επόπτη Γκουγκαρη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ακυρώθηκε γκολ του Τσαγκαρακη ύστερα απο υπόδειξη οφσάιντ του επόπτη Βιτσεντζατου ,με την ομαδα του Συκαμινου να διαμαρτυρεται έντονα για την υπόδειξη αυτη.
Πολλά παράπονα απο το Συκάμινο για τις υποδείξεις των βοηθών
Το Καπανδρίτι ηττήθηκε εντός έδρας απο την Βουλιαγμένη με 1-2 σε ενα καθοριστικό ματς
για την παραμονή,βρεθηκε  πισω στο σκορ  πολυ νωρις με 0-2 στο ημιχρονο και το μονο
που κατάφερε ηταν να μειώσει με τον Καραμπιτιανη.
Tελος ο Τελης  Τσελα με δυο υπεροχα γκολ οδηγησε τον Ολυμπιακο Αγιου Στεφανου σε νικη
 εκτος εδρας  με 1-2 απεναντι στην Μαχη Μαραθωνος.