Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 29/3 !!

Το Καπανδρίτι κατάφερε τελικά να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο, στο ματς που διεξήχθη νωρίτερα, με αντίπαλο τη Νίκη Δροσιάς, ένα τρίποντο με τεράστια βαθμολογική σημασία στον αγώνα που δίνει η ομάδα για την παραμονή. Οι παίκτες του Καπανδριτίου, έδειξαν ακόμη μια φορά - παρουσία των φιλάθλων τους - πως είναι αποφασισμένοι να μείνουν και έπειτα από ένα ά μέρος χωρίς γκολ, κατάφεραν στο β' ημίχρονο να πετύχουν το τέρμα και να πάρουν αυτό που θέλουν.
   Μαχητικός, αλλά με τα γνωστά προβλήματα που τον ταλανίζουν φέτος, παρουσιάστηκε στο Μενίδι ο Αμφιάραος, με το τελικό σφύριγμα να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους. Μετά από ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόλις να προηγηθούν, ενώ η συνέχεια είχε διαφορετικό πρόσωπο. Η ομάδα του Καλάμου δεν άντεξε και παρ' ότι σκόραρε, δέχτηκε ακόμη τρία τέρματα που μετέτρεψαν τον αγώνα σε τυπική διαδικασία για την ΑΕ Μενιδίου.
   Τέλος, ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν οι ομάδες του Μαύρου Αετού και του Αυλώνα, στο Πολυδένδρι.